Logo BKDHOME

Mobile menu

PRODUCENT SCHODÓW ZEBRANODESIGN

 

Marka Zebranodesign należąca do grupy BKDHOME jest producentem luksusowych schodów drewnianych, które prezentują najwyższej klasy jakość materiałów oraz niepowtarzalny design wykonany w technologii monolitycznej.

 

O wyróżnieniu marki na tle konkurencji decyduje zespół składający się z fachowej kadry, kompetentnej w dziedzinie schodów, która cechuje się wieloletnim doświadczeniem w branży. Poziom jaki prezentuje marka Zebranodesign pod względem realizacji projektów, wskazuje, że jej praca i wysiłek jest skupiony wokół indywidualnych potrzeb klienta.

Schody drewniane
Schody dywanowe w konstrukcji monotlitycznej całodrewnianej. Trójwarstwowe drewno - dąb surowy.

Dobrze dobrana stylistyka, estetyczność oraz modernistyczny charakter wykonań, które zapewnia marka, idealnie pasuje do gustu wymagającego klienta o nietuzinkowej wyobraźni, który oczekuje, aby jego pomysł na koncepcyjne wnętrze przybrał realnych kształtów.

 

Niepowtarzalność schodów Zebranodesign tkwi w procesie technologicznym produkcji, jaka została opracowana - powoduje ona, że schody mają charakterystyczny sposób mocowania i nie wymagają dodatkowych elementów konstrukcyjnych i widocznych elementów mocowań. To sprawia, że wykonane schody spełniają oczekiwania najbardziej wymagającego klienta.

 

SCHODY DREWNIANE

Drewniane schody to połączenie estetyki z funkcjonalnością, są niezbędną częścią każdego domu wielopiętrowego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnemu podejściu konstrukcyjnym, budowa schodów drewnianych oraz ich łączenie z podłogą i stropem nie powoduje większych trudności w montażu. Podstawą przy ich tworzeniu jest szczegółowy projekt sporządzony spójnie z projektem domu. Tworzone przez nas schody idealnie pasują do  designu stosowanego w architekturze nowoczesnej. Charakteryzują się one zarówno formą jak i konstrukcją – rzadko spotykaną wśród innych producentów. Nie dominują we wnętrzach i nie są elementem wizualnie przytłaczającym, skupiają uwagę detalami oraz interesującą budową. Schody drewniane marki Zebranodesign idealnie współgrają i uzupełniają nowoczesne wnętrza.

 

 

Nasze schody drewniane wykonywane są z 60 gatunków drewna, głównie gatunków europejskich. Od rodzaju drewna zależy nie tylko wygląd naszych schodów ale również ich trwałość. Coraz większa popularność zdobywają również gatunki egzotyczne – wykonane z tych gatunków schody mają oryginalny wygląd oraz wyjątkowo dużą trwałość. Od rodzaju drewna zależy nie tylko wygląd naszych schodów ale również ich trwałość. Podczas procesu produkcji szczególnie ważny jest proces nakładania olejowosków firmy OSMO, możemy zaproponować każdy kolor jaki życzy sobie klient. Schody Zebranodesign są olejowane trzykrotnie.

 

 

Zalety schodów drewnianych:

  • Niepowtarzalny charakter drewna,
  • Minimalistyczne, atrakcyjny element nowoczesnego wnętrza,
  • Powstają niezależnie od konstrukcji domu,
  • Budowane na etapie prac wykończeniowych,
  • Idealnie komponują się z wnętrzem domu,
  • Duża trwałość, odpowiednio konserwowane nie tracą swojego uroku nawet przez dziesiątki lat,

 

Schody wewnętrzne wykonywane przez Zebranodesign są pokrywane w charakterystyczny i niepowtarzalny sposób, co zapewnia im trwałość, jakość oraz aksamitny wygląd. Szczególne dużym zainteresowaniem cieszą się schody wspornikowe oraz schody dywanowe charakteryzujące się nowoczesną formą połączoną z najwyższą jakością.  

Schody wewnętrzne
Schody wspornikowe w konstrukcji monotlitycznej - stal konstrukcyjna. Dąb - White Edition.

 

DREWNIANE SCHODY WSPORNIKOWE

Schody wspornikowe sprawiają wrażenie zawieszonych w powietrzu, ponieważ stopnie są zamocowane w ścianie, bez żadnych dodatkowych podpór. Technologia wspornikowa pozwala na uzyskanie niepodważalnego, geometrycznego wyglądu. Schody te cechują się lekkością, finezją stając się idealnym uzupełnieniem wnętrza Państwa domu. Ich budowa to złożony element konstrukcyjny, wynika to z charakterystycznego dla tego typu schodów sposobu przenoszenia obciążeń. Kluczowym czynnikiem w tym wypadku jest siła ścinająca, której zdecydowanie największa wartość występuje na konkretnym stopniu w miejscu styku ze ścianą. Pomimo wrażenia lekkości budowy, stopnie są bardzo wytrzymałe a ich maksymalne obciążenie to 300 kg. Aby stopnie wytrzymywały tego typu obciążenia muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów przy zachowaniu precyzji podpartej obliczeniami statycznymi i odpowiedniego sposobu montażu w ścianie.

 

Montaż tego typu schodów przebiega dwuetapowo:

  • Etap pierwszy – montaż konstrukcji: Elementy konstrukcyjne wykonane z kompozytów stalowych powinny być zamontowane na ścianie przed położeniem tynków, ponieważ docelowo jest ona po nim ukryta. Konstrukcja ta służy przez cały proces budowy jako schody technologiczne.
  • Etap drugi – montaż drewna: Wykończenie a zarazem finalny efekt to wykończenie schodów litym drewnem. Schody z litego drewna pozwalają na czyszczenie i odnawianie tak jak inne drewniane elementy wyposażenia domu. Drewno można wybrać z szerokiej palety gatunków zarówno tych popularnych, występujących w Europie jak również coraz częściej stosowanymi gatunkami drewna egzotycznego. Poza gatunkiem drewna schody mogą być pokryte olejowoskiem osmo dostępnym w szerokiej palecie kolorów.

 

DREWNIANE SCHODY DYWANOWE

Schody dywanowe całodrewniane produkowane są natomiast  w taki sposób, że drewniane stopnie oraz podstopnie wraz z ukrytą konstrukcją stalową stanowią konstrukcję nośną schodów. Schody wykonywane w tej technologii pozwalają na uzyskania efektu monolitycznej bryły, która wygląda niczym wycięta z jednego kawałka drewna. Aby uzyskać taki efekt należy połączyć odpowiednią technologię sklejania drewna z wysokiej jakości klejami oraz z procesem łączenia stopnia z podstopnie za pomocą ukrytych, stalowych elementów konstrukcyjnych.

 

Schody tego typu można montować na dwa sposoby:

  • Pierwszy sposób: montaż schodów cało-drewnianych do ściany – schody montowane są na płycie zero, do ściany i do stropu na piętrze. Elementy metalowe montowane do ściany powinny zostać wykonane przed położeniem tynków na ścianie, natomiast bieg drewniany montuje się na podłogach oraz na piętrze.
  • Drugi sposób: montaż schodów cało-drewnianych samonośnych – bieg schodowy nie musi być montowany do ściany, wystarczy, że będzie zamontowany do płyty zero i do stropu na pietrze. Schody te jako element konstrukcyjny muszą mieć dodatkowo balustradę po obu stronach. W tym wypadku balustrada musi mieć odpowiednią budowę i obliczenia statyczne aby spełniała schemat kratownicy do której zawieszone są schody.

Proces produkcji schodów wewnętrznych drewnianych trwa około 75 dni.

 

 

realizacje schodów wewnętrznych

 

Zapraszamy do współpracy

Wieloletnie doświadczenie w Polsce oraz zagranicą w tworzeniu schodów wewnętrznych z drewna, poszukiwanie nowych technologii i rozwiązań,  tak aby nasze realizacje zachwycały to gwarancja nietuzinkowych, minimalistycznych schodów w duchu trendów nowoczesnego budownictwa.