Logo BKDHOME

Mobile menu

Rodzaje drewna wykorzystywane w produkcji mebli kuchennych 1771

 

Poniżej przedstawiamy Państwu gatunki drewna, z których korzystamy przy produkcji mebli kuchennych Vontobell. Znajdą Państwo informacje takie jak barwa, czy charakterystyka i pochodzenie gatunku. Dzięki dbałości o każdy szczegół, użyte technologie, a także wybór najlepszego drewna od dostawców z całego świata meble marki Vontobell stają się niepowtarzalnym elementem Twojego wnętrza.

 

ACAJOU

Ciężar właściwy: (12% wilg.): 450 – 600 kg/m3.

Barwa: bladoróżowa, ciemniejąca do pomarańczowej.

Charakterystyka:

Jedno z najpopularniejszych drzew afrykańskich. Należy do materiałów średnio twardych, łatwo poddających się obróbce. Po wypolerowaniu jego powierzchnia staje się niezwykle gładka, uzyskując osobliwe efekty wizualne.

 

 

 

CZEREŚNIA AMERYKAŃSKA

Ciężar właściwy: (12% wilg.): 500  kg/m3

Barwa: przybiera zabarwienie od głębokiej czerwieni do koloru czerwono-brązowego, ciemnieje pod wpływem promieni słonecznych.

Charakterystyka:

Gatunek mający swe pierwociny w Stanach Zjednoczonych. Czereśnia charakteryzuje się średnią twardością, za to jest niezwykle sprężysta i łatwa w obróbce. Ze względu na swe usłojenie, wprost nadaje się na wyraziste, nowoczesne meble

 

 

 

 

DĄB AMERYKAŃSKI

Ciężar właściwy: (12% wilg.): 680 kg/m3

Barwa:  jasny do ciemno-brązowego

Charakterystyka:

Drewno twarde, sprężyste o dużej odporności mechanicznej. Łatwo poddaje się obróbce, dlatego też bardzo dobrze nadaje się przy produkcji mebli, podłóg, drzwi, okien i boazerii. Po wypolerowaniu uzyskuje gładkość o delikatnym połysku.   

 

 

 

FRAMIRE

Ciężar właściwy(12% wilg.): 690 kg/m3

Barwa: biało – żółta do jasno żółtej, czasami zielonkawa.

Charakterystyka:

Drzewo to pochodzi z Afryki Zachodniej, nazywane także dębem afrykańskim. stabilny gatunek, o średniej twardości i delikatnej fakturze. Idealne do mniejszych pomieszczeń, swą barwą optycznie powiększy przestrzeń.

 

 

 

KOSSIPO

Ciężar właściwy: (12% wilg.): 650 kg/m3

Barwa: brązowy do ciemno brązowego

Charakterystyka:

Gatunek stosowany jako zamiennik do Sapelli, o prostej fakturze, łatwej obróbce, klejeniu i średniej twardości. Stosowany przede wszystkim przy projektach nowoczesnych mebli do kuchni, stolarce wewnętrznej, parkietów oraz schodów.

 


 

OKOUME

Ciężar właściwy(12% wilg.): 440 kg/m3

Barwa: różowo-łososiowy do ciemnego różu

Charakterystyka:

Niezwykle stabilne, trwałe drewno, które znajduje swe zastosowanie przy wnętrzach jachtów, sklejce oraz produkcji mebli kuchennych. Łatwość w obróbce i obłogowaniu oraz nietuzinkowa szata wizualna sprawia, iż Okoume jest lubiane wśród architektów.

 

 

 

ORZECH AMERYKAŃSKI

Ciężar właściwy: (12% wilg.): 550 kg/m3

Barwa: od jasno do ciemnobrązowej z ciemniejszymi smugami.

Charakterystyka:

Występuje wyłącznie w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Jest to drewno bardzo twarde, odporne na uszkodzenia, jednak ceni się je za sprężystość i podatność na obróbkę termiczną. Co ciekawe, ze względu na swą barwę orzech amerykański jest jednym z ulubionych gatunków przez klientów.

 

 

ORZECH WŁOSKI

Ciężar właściwy(12% wilg.): 570 kg/m3

Barwa: ciemnobrązowo-czerwona lub czekoladowa.

Charakterystyka:

Należy do najbardziej cenionych gatunków drewna na rynku. Jest gęsty, średnio twardy, choć łatwy w obróbce i odporny na urazy mechaniczne. Charakteryzuje się przykuwającą uwagę barwą oraz niezwykłym rysunkiem.

 

 

 

SAPELLI

Ciężar właściwy: (12% wilg.): 680 kg/m3

Barwa: czerwono-brązowa z pojawiającymi się pomarańczowymi odcieniami.

Charakterystyka:

Sapielli pochodzi z afrykańskiego drzewa, z rodziny mahoniowych. Jego struktura i kolorystyka na meblach kształtuje się niezwykle interesująco, dzięki skręconym włóknom. Drewno tego gatunku odporne jest na uszkodzenia mechaniczne, zaś przy polerowaniu zyskuje przepiękny połysk.