Logo BKDHOME

Mobile menu

PRODUCENT PODŁÓG NUVOLARIPARQUET

Należąca do grupy BKDHOME marka Nuvolariparquet znana przede wszystkim w Polsce oraz w Niemczech z produkcji luksusowych desek podłogowych , swoją renomę zyskała dzięki dopasowaniu swojej oferty do indywidualnych potrzeb klienta. Oferta Nuvolariparquet adresowana jest do osób, które gustują w nowoczesnym oraz funkcjonalnym podejściu do architektury wnętrz, styl minimalistyczny we wnętrzu cechujący zachowanie klasy oraz stylu.

Deska podłogowa Dąb
Deska podłogowa - Royal. Dąb, olejowosk brązowy, matowy. 20 x 270 x 5000 mm.
 

Indywidualne podejście do klienta na każdym etapie realizacji inwestycji pomaga nam zrozumieć Państwa potrzeby, dlatego możemy pochwalić się realizacjami o najwyższym stopniu trudności dla najbardziej wymagających klientów. 

 

Kadra specjalistów Nuvolariparquet zapewnia kompleksowe podejście do każdego zlecenia. Nuvolariparquet to czołowy producent podłóg, który jako jeden z niewielu producentów w Polsce wykonuje podłogi ze wszystkich gatunków drewna na świecie.

 

Na wszystkie deski nakładane są olejowoski firmy OSMO, nadając podłogom piekny oraz niepowtarzalny wygląd, który ze względu na unikalny sposób nakładania olejowosku nadaje drewnu aksamitny wygląd. 

Cały zespół, który dba o podłogi w Państwa domach, to ludzie z ogromnym doświadczeniem, którzy zwracają uwagę na najdrobniejszy szczegół w sztuce produkcji oraz montażu podłóg - dzięki temu podłogi oprócz klasycznego zastosowania stają się wyjątkową częścią Państwa domu.

 

Marka rozwija się także pod kątem wprowadzania nowych technologii, które pozwalają na stały rozwój. Dzięki temu Nuvolariparquet jest wstanie pod względem nowości designu zaproponować rodzaj desek niespotykanych w ofercie innych producentów.

 

CO WYRÓŻNIA PODŁOGI NUVOLARIPARQUET

 

W nowoczesnych wnętrzach dominują  przede wszystkim stonowane barwy oraz w przeważającej mierze  'zimne' kolory, w których to elementy drewniane wnętrza najbardziej rzucają się w oczy ze względu na najbardziej intensywną barwę. Podłogi Nuvolariparquet wyróżniają się pod wieloma względami są dopasowane do modernistycznej lub tradycyjnej architektury każdego wnętrza. Nowoczesny styl luksusowych wnętrz wraz z podłogami drewnianymi to połączenie indywidualizmu, unikalności oraz wyjątkowości stylu. Proponujemy najwyższą jakość deski podłogowej, która cechuje się oryginalną metodą technologii tworzenia podłóg oraz atrybutami rzadko spotykanymi u konkurencji. 

 

NIESPOTYKANA SZEROKOŚĆ I DŁUGOŚĆ DESEK

 

Cechą charakterystyczną dla desek podłogowych Nuvolariparquet jest ich duża szerokość oraz długość. Długość deski ma znaczenie dla walorów estetycznych podłogi Nuvolariparquet, dzięki temu klient uzyskuje jednolitą płaszczyznę parkietu domowego bez rzucających się w oczy listew podłogowych, które w przypadku krótszych desek są zauważalne.

 

W ofercie posiadamy kolekcje:

  • PREMIUM - szerokość 130-170 mm - długość 700 mm-1500 mm
  • VINTAGE - szerokość 170 - 230 mm - długość 2000 mm-2500 mm
  • ROYAL - szerokość 230 - 330 mm - długość 3000-5000 mm
  • JODŁA FRANCUSKA - szerokość 130 - 190 mm - długość 900-1500 mm
  • NOIR PERLE, BLANC PERLE - szerokość 190 - 230 mm - długość 1500-2500 mm

 

Deska podłogowa Dąb
Deska podłogowa - Vintage. Dąb, olejowosk bezbarwny, matowy. 15 x 230 x 2500 mm.

Kolejną cechą charakterystyczną dla desek marki Nuvolariparquet jest ich grubość, która ma zastosowanie funkcjonalne pod ogrzewanie podłogowe.  Grubość warstwy konstrukcyjnej deski to 11 – 15 mm, natomiast grubość warstwy użytkowej wynosi 4-7 mm.

 

OLEJOWANIE PODŁÓG

 

Na naszą podłogę stosowana jest unikalna technologia nakładania olejowosku OSMO, która daję użytkownikowi efekt aksamitnej podłogi oraz wrażenie naturalnej struktury drewna parkietu. Warstwa olejowosku ma także właściwości konserwacyjne. Dzięki niej podłoga w łatwy sposób się regeneruje, dlatego też utrzymuje się w dobrym stanie technicznym przez dłuższy czas niż podłogi  nie olejowane. Olejowana posadzka drewniana oddycha dzięki porom drewna, co ma kluczowe znaczenie w przypadku ogrzewania podłogowego. Oprócz tego drewno pokryte olejem nie elektryzuje się, nie absorbuje kurzu, jest odporne na zmiany temperatur oraz wilgotności. Deski naszej marki są olejowane trzy krotnie. Proces ten trwa 14 dni.

 

Różnorodność kolorystyczna desek

Jesteśmy w stanie zaproponować całą paletę barw pod indywidualne zapotrzebowanie. W związku z nieograniczonymi możliwościami jakie dajemy pod względem barwienia drewna klient otrzymuje dokładnie to czego chce. Nasze doświadczenie pozwala nam uzyskać kolor najbardziej charakterystyczny i dotąd niespotykany. To samo dotyczy intensywności koloru, wszystkie proponowane deski wykończone mogą być w wersji mat, półmat, półpołysk, połysk.

 

 


Gatunki drewna na deski podłogowe

 

 

 

Materiał oraz wykonanie podłóg

 

Projekty naszych desek przystosowane są do montażu na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym.  Zbudowane są z dwóch warstw: konstrukcyjnej – sklejki wodoodpornej liściastej oraz warstwy użytkowej litego drewna.

Lite drewno jest bardzo trwałym materiałem wykończeniowym, który idealnie nadaję się do produkcji podłóg. Spełnia jeden z podstawowych kryteriów stawianych przez klientów – trwałość oraz najwyższą jakość, która utrzymuje się na wiele lat. Wykonanie podłogi z litego drewna pochłania nieco ponad trzy miesiące czasu naszej pracy. Wynika to z faktu iż przygotowanie podłogi z jednego kawałka drewna jest znacznie bardziej wymagającym zadaniem niż przygotowanie parkietu.

Deska przyklejana jest do posadzki klejem w technologii SIKA zgodnie z wytycznymi jakościowymi EN-PN. Materiałem wykonania podłóg jest drewno drzew liściastych pochodzenia europejskiego oraz drewno egzotyczne.

 

 

 

 

zobacz nasze realizacje podłóg drewnianych

 

Podłogi drewniane - najwyższa jakość

 

Gwarantuje nasz zespół, składający się z doświadczonych osób stale poszerzających swoje horyzonty architektoniczne oraz wiedzę na temat sztuki wykańczania wnętrz. Wobec powyższego współpracując z nami zyskują Państwo partnerów, którzy swą fachową radą wskażą kierunek do którego powinien dążyć ostateczny wygląd elementów architektonicznych, w tym podłogi z drewna. Jesteśmy całościowo zaangażowani w każdy projekt, dlatego też współpraca z naszymi klientami nie kończy się na etapie wykonawczym.

 

Nuvolariparquet należy do grupy BKDHOME. W skład grupy BKDHOME wchodzą marki specjalizujące się w produkcji schodów oraz konstrukcji całoszklanych, drzwi bezramowych oraz tarasów drewnianych. W związku z powyższym świadczymy kompleksowe usługi w zakresie wykończenia wnętrz które, oszczędzą Państwa czas oraz pieniądze.